Kiralık Yük Bankası
Yük Bankası Uygulamaları

Kamyon Üstü Mobil Yük Bankası 2400kW (Cos Phi:1)

2MW konteyner içinde taşınabilir. Yapılan testlerde elde edilen sonuçları rapor edebilmek için gerekli ara bağlantıya sahip tek başına komple bir yük bankasıdır. Sistem 5 adet 200kW, 5 adet 100kW, 6 adet 50kW, 4 adet 25kW, 7 adet 10kW ve 6 adet 5kW olmak üzere toplam “2000kW” direnç yüküne sahiptir. Bunun yanı sıra iki adet 4x50kW yüke sahip direnç sistemi ile bu mobil test gücü 2400kW‘a çıkmaktadır. Bu şekilde 3000kW‘ya kadar karşı gelen bir test imkânı bulunmaktadır.

Sahada Kurulan 3800kW Test Sistemi (Cos Phi:1)

Yüksek güçlerin testleri gerektiğinde 3800kW‘a kadar sahada kurulan tip sistem kullanılmaktadır. Bu test sistemi gerekirse 4150kW‘a kadar çıkabilmektedir. Bu da yaklaşık 5000kVA güce karşılık gelmektedir. Test değerleri kaydedilmekte ve uluslararası normlarda test raporu çıkarılmaktadır. Rapor dili önceden Türkçe – İngilizce veya Almanca olarak belirtildiği takdirde bu dillerde de test raporu oluşturulmaktadır. Özel dil talepleri de ayrıca bildirilmelidir. İstenildiği takdirde 200kW‘lık yük bankaları da 4x50kW olarak münferit testlerde kullanılabilir.

Dinamik Motor Test Sistemi 560kW

40 feet konteyner içinde yer alan Dinamik Motor Test Sistemi bir motoru bağımsız olarak test etmeyi sağlamaktadır. 560kWm (750bhp) gücünde bir dinamometre ve bilgisayar destekli ölçüm ve kayıt sistemi vasıtasıyla test yapılabilmektedir. Yük olarak sulu dinamometre kullanılmaktadır. Bu testin amacı özellikle revizyon sonrası motorun çalıştığı sahaya ve sisteme takılmadan önce durumunu kontrol edip değerlendirilmesine imkân sağlamaktır. Bu işlem yapılan işin doğrulanmasının yanında mükerrer iş yapılmasını önleyerek zaman ve para kaybını da önlemeyi amaçlar.

Hibrit Sistemler

Mobil hibrit sistemlerimizde kompakt bir tasarım bulunmaktadır. Güneş, rüzgar ve istendiği takdirde Diesel jeneratörden ibaret bir üçlü besleme sistemi sağlanmaktadır. Buradan hareketle üç ayrı kaynak birbirlerini dengelemek suretiyle akü sistemini en verimli şekilde beslemektedir. Doğası gereği akü kapasiteleri kısıtlıdır ancak bu sistem ile enerjinin sürekliliği sağlanabilmektedir. “Kritik” ve “Afet” bölgelerinde veya “Kategori 3 Alt Birimleri” olarak kullanılabilmektedirler.

İşletmemiz bünyesinde 500kW‘dan 5kW‘a kadar kompakt mobil üniteler bulunmaktadır. İhtiyaç duyulduğu takdirde müstakil mobil üniteler paralel çalıştırılarak daha yüksek güç takviyesi sağlanabilmektedir. Bir kamyon üzerine monte edilerek kritik bölgelerde kullanıma hazır sistemler olarak hizmet verebilmektedir. Bunun yanı sıra Güneş enerjili sulama sistemlerinde de kullanılabilen mobil üniteler düşük enerji sarfıyla yüksek verim elde edebileceğiniz pratik bir alternatif çözüm sunar. Güneş enerjisi ile beslenen sürücüler kullanılarak hidroforunuzun en etkin şekilde çalışması ve sulamanızın sağlıklı, sürekli ve tasarruflu olması sağlanmaktadır.

Senkron Sistemler

Birden fazla enerji kaynağının birlikte kullanılması gereken durumlarda senkron sistemler birbirlerine paralel olacak biçimde çalıştırılır. Bu çalışma “senkronizasyon” olarak ifade edilir. Gerek kaynak güçlerinin yetmediği gerek enerji yönetimi gereken durumlarda jeneratör ve şebekelerin birbirleri ve kendi aralarında bu paralel çalışma sağlanabilir. Alçak gerilimde olduğu gibi orta gerilimde de senkronizasyon yapılmaktadır. “Island Mode”, “Peak Lopping” ve “Peak Shaving” gibi modlarda şebeke ve jeneratör arası paralel çalışmalar sağlanabilmektedir.

Enerji önceliği ve ekonomisinin önemli olduğu sistemlerde senkronizasyon kullanılır. Orta gerilimde “Step Up” trafolar kullanılan uygulamalar da mevcuttur. Bu durumlarda da gerekli hesaplamaların ve ekipman tespitlerinin yapılması gerekir. Yıllardır yurtiçi ve yurtdışında yapılan uygulamalar ve özel projeler ile çok farklı sistem çözümleri firmamızca yürütülmüştür. Petrol sistemleri, sağlık kompleksleri, askeri sistemler, havacılık ve telekomünikasyon başta olmak üzere birçok sektörde multidisipliner yöntemler ile profesyonel danışmanlık, satış ve teknik servis hizmeti vermekteyiz.

Rotary Konvertörler (60 – 50 – 400Hz)

Havacılık sistemleri başta olmak üzere denizcilik ve raylı taşımacılık sistemlerinde motor – alternatör konvektörleri sıklıkla kullanılmaktadır. Tek faz ve üç faz olarak 500 kWh‘ye kadar ürünler gerekirse senkron da edilebilmektedir ve kullanılan enerji hacmi 2500 kWa’ye kadar çıkabilmektedir. Kayış, elastik kaplın ve tek şaft olarak üç farklı tasarım bulunmaktadır. Hassas frekanslarda güce ihtiyaç olan havacılık ve denizcilik gibi sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Hizmet Talep Formu

Talep formunu doldurarak gönderin en kısa sürede size dönüş yapalım.

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.

BİZE ULAŞIN

  • +90 232 461 87 31
  • +90 232 461 01 97
  • info@yakamozmakina.com
  • Fatih Mah. 1193 Sok. No:7 Sarnıç
    Gaziemir / İZMİR

Bizi Takip Edin!

Telif Hakkı © Yakamoz Makina – Jeneratör Kiralama – Satış – Servis | Localveri İzmir Web Tasarım

Yakamoz Makina, Kazakistan’dan Tanzanya’ya kadar Dünya’nın bir çok noktasına servis ve yedek parça desteği sağlar. Turkcell, Vadofone, Kipa, Tüprag, Vestel gibi çok sayıda kurumsal firmanın tercihidir.

İtalya merkezli FPT Industrial’ın Türkiye’deki en önemli distribütörü olan Yakamoz Makina, kurumsal kimliğini ve kalitesini ispatlayarak uluslararası boyutlarda da adını duyurmaya devam etmektedir. Aynı zamanda Perkins ana bayisi olarak orijinal yedek parça ve motor satışı hizmeti vermekte olup yurtiçindeki en güçlü yedek parça stoğuna sahiptir.