HİBRİT SİSTEMLER

Mobil hibrit sistemlerimizde Kompakt bir tasarım bulunmaktadır.

Güneş – Rüzgar ve istenir ise Diesel Jeneratörden ibaret üçlü bir besleme sistemi sağlanmaktadır. Bu suretle üç ayrı kaynak birbirlerini dengelemek suretiyle Akü sistemini en verimli şekilde beslemektedir. Akü kapasiteleri sonuçta kısıtlıdır, ancak bu sistem ile enerjinin sürekliliği sağlanabilmektedir.

Kritik ve Afet bölgelerinde veya Kategori 3 alt birimleri olarak kullanılabilmektedirler.

500W ‘dan 5kW ‘a kompakt mobil üniteler bulunmaktadır bunlar gerekir ise paralel çalıştırılarak daha yüksek güçler sağlanabilmektedir.

alternatif sistem güneş enerjisi sistemleri

Bir kamyon üzerine monte edilerek kritik bölgelerde kullanıma hazır sistemler olarak hizmet verebilmektedir.

Ayrıca Güneş enerjili sulama sistemleri de bulunmaktadır. Güneş enerjisi ile beslenen sürücüler kullanılarak hidroforunuzun en etkin şekilde çalışması ve sulamanızın sağlıklı ve sürekli olması sağlanmaktadır.

SENKRON SİSTEMLER

Birden fazla enerji kaynağının birlikte kullanılması gerektiği durumlarda bunlar Paralel çalıştırılırlar. Bu çalışmaya Senkronizasyon denir.

Gerek kaynak güçlerinin yetmediği gerekse de enerji yönetimi gereken durumlarda Jeneratör ve Şebekelerin birbirleri ve kendi aralarında bu paralel çalışma sağlanabilir.

Alçak gerilimde olduğu gibi Orta gerilimde de Senkronizasyon yapılmaktadır.

Island Mode, Peak Lopping, Peak Shaving gibi modlarda Şebeke ve Jeneratör arası Paralel çalışmalar sağlanabilmektedir.

Enerji önceliği ve ekonomisinin önemli olan sistemlerde Senkronizasyon kullanılır.

senkron sistemler

Orta gerilimde Step Up trafolar kullanılarak da uygulamalar vardır. Bu durumlarda da gerekli hesaplamaların ve ekipman tespitlerinin yapılması gerekir.

Yıllardır yurtiçi ve yurtdışında yapılan uygulamalar ve özel projeler ile çok farklı sistem çözümleri firmamızca yürütülmüştür.

Petrol sistemleri, Sağlık kompleksleri, Askeri sistemler, Havacılık ve Telekomünikasyon gibi çok özellikli projeler başarı ile sonuçlandırılmıştır.

ROTARY KONVERTÖRLER (60 – 50 – 400Hz)

Havacılık sistemleri başta olmak üzere Motor – Alternatör Konvektörleri kullanılmaktadır. Tek faz ve üç faz olarak 500kVA ‘ya kadar ürünler gerekirse senkron da edilebilmektedir ve 2500kVA ‘ya kadar çıkabilmektedir. Kayış – Elastik kaplın ve Tek şaft olarak üç tasarım bulunmaktadır. Hassas Frekanslarda güce ihtiyaç olan havacılık ve Denizcilik gibi sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

BİZE ULAŞIN

  • +90 232 461 87 31
  • +90 232 461 01 97
  • info@yakamozmakina.com
  • Fatih Mah. 1193 Sok. No:7 Sarnıç
    Gaziemir / İZMİR

Bizi Takip Edin!

Telif Hakkı © Yakamoz Makina – Jeneratör Kiralama – Satış – Servis | Localveri İzmir Web Tasarım

Yakamoz Makina, Kazakistan’dan Tanzanya’ya kadar Dünya’nın bir çok noktasına servis ve yedek parça desteği sağlar. Turkcell, Vadofone, Kipa, Tüprag, Vestel gibi çok sayıda kurumsal firmanın tercihidir.

İtalya merkezli FPT Industrial’ın Türkiye’deki en önemli distribütörü olan Yakamoz Makina, kurumsal kimliğini ve kalitesini ispatlayarak uluslararası boyutlarda da adını duyurmaya devam etmektedir. Aynı zamanda Perkins ana bayisi olarak orijinal yedek parça ve motor satışı hizmeti vermekte olup yurtiçindeki en güçlü yedek parça stoğuna sahiptir.