CONSTRUCTION

FPT Industrial Motorları

Construction machinery makes things possible. Roads, railways, houses, schools are all created out of digging and moving, handling and building. At FPT Industrial, we power the equipment that is needed to do so.

Our comprehensive offer range includes four engine families (F5, NEF, CURSOR, and V20), with power range from 40 to 670 kW and displacements from 3.4 to 20 litres. They can be fitted on excavators, wheel loaders, skid steer loaders, graders, dozers, forklifts, snowploughs and cranes. Engines can also be used as a secondary power source.

All products are designed for maximum flexibility, and can be customized on request.

ENGINE SERIES

BİZE ULAŞIN

  • +90 232 461 87 31
  • +90 232 461 01 97
  • info@yakamozmakina.com
  • Fatih Mah. 1193 Sok. No:7 Sarnıç
    Gaziemir / İZMİR

Bizi Takip Edin!

Telif Hakkı © Yakamoz Makina – Jeneratör Kiralama – Satış – Servis | Localveri İzmir Web Tasarım

Yakamoz Makina, Kazakistan’dan Tanzanya’ya kadar Dünya’nın bir çok noktasına servis ve yedek parça desteği sağlar. Turkcell, Vadofone, Kipa, Tüprag, Vestel gibi çok sayıda kurumsal firmanın tercihidir.

İtalya merkezli FPT Industrial’ın Türkiye’deki en önemli distribütörü olan Yakamoz Makina, kurumsal kimliğini ve kalitesini ispatlayarak uluslararası boyutlarda da adını duyurmaya devam etmektedir. Aynı zamanda Perkins ana bayisi olarak orijinal yedek parça ve motor satışı hizmeti vermekte olup yurtiçindeki en güçlü yedek parça stoğuna sahiptir.